ילדים
ומתבגרים

ילדיכם המתגברים כבר פחות מקשיבים, יותר מורדים, נוטים להתעלם מבקשותיכם, מתכנסים בעצמם, מסתגרים בחדרם ולא ממהרים לשתף בחוויות ובקשיים? תקופת ההתבגרות אמנם מאתגרת – לכם ולילדים, אך ניתן לצלוח אותה ולצמוח ממנה. ואיך עושים זאת? בעיקר עם חישוב מסלול מחדש – כזה שיתחשב בצרכיו הרגשיים של המתגבר ובשינויים שעוברים עליו.

בכל שנות הילדות, היה בידכם "מתכון מנצח להורות" – כזה שהוכיח עצמו ועבד היטב עבורכם ועבור ילדכם. עם תקופת ההתבגרות המתחילה בגיל 13 ונמשכת עד גיל 18, מתעצמת אצל הורים רבים התחושה כי הגישה ההורית שעבדה להם, לא מוכיחה עצמה עוד.

עליכם להבין כי לא רק על המתבגרים להסתגל לשינויים הרגשיים, הפיסיים והמחשבתיים שהם חווים, אלא גם עליכם. מבלי שתיערכו לתקופת ההתבגרות של הילדים ותפתחו כלפיה מודעות, עלולים להיווצר ביניכם מתחים וחיכוכים שיכולים בקלות לערער את טיבה של מערכת היחסים ביניכם.

בתקופה זו, מתפתחת במתבגרים סקרנות המניעה אותם ללמוד ולחקור את עצמם, להתנסות בחוויות ראשוניות ולעתים היא אף גורמת להם לשבור חוקים וגבולות. עונשים, הגבלות, ריתוקים וחוקים נוקשים אמנם יוכלו לבסס סמכות הורית, אך הם בטח לא יעודדו את המתבגרים לשיתוף ושיח. פיתוח מודעות לצרכיו של המתבגר, הכלתו וגילוי אמפתיה – אלו יאפשרו לכם לבנות גשר מחבר ויציב ביניכם ובין המתבגר. "בניית הגשר" מותנית באימוץ תפישה הורית חדשה, המבוססת בעיקרה על ההבנה כי ילדכם אינו עוד ילד, אלא מתגבר.

במסגרת הדרכת הורים למתבגרים, אוכל לסייע לכם בנושאים הבאים:

הסתגלות שלכם, ההורים,
לתקופת ההתבגרות של הילד

סמכות הורית עם ילדים מתבגרים

התמודדות עם השינויים הפיסיים והרגשיים של המתגברים

הענקת מרחב למתבגר, לצד הצבת גבולות

זיהוי "נורות אדומות" שעלולות להעיד על מצוקה רגשית במתבגרים

"הורים כחברים" – במטרה לעודד את המתבגרים לשיתוף

אני מזמינה אתכם לפנות אליי לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות – 050-8774152

יש לכם שאלות? צריכים יעוץ?

התקשרו אליי 050-877-4152

או מלאו פרטים ואצור קשר בהקדם