הורים שואלים

שאלות ותשובות

לא רק שהוא לא מעיד על כישלון, אלא על היותכם מודעים, אחראים ואנשי משפחה למופת. אני מאמינה בכל לבי שהורות היא תפקיד נרכש שצריך להשקיע המון בלמידתו. את מרבית "היבטי התפקיד" אתם לומדים לבד תוך כדי תנועה. עם זאת, לעתים ישנם דברים מסוימים שאתם צריכים שילמדו אתכם וישקפו בפניכם, וכאן אני נכנסת לתמונה

הייעוץ המשפחתי ניתן לכם, ולא לילדים. כהורים, אתם אלו שאחראים על "השטת האונייה" המשפחתית, ומסיבה זו אני מתמקדת בכם ועובדת אתכם על התהליכים המשפחתיים.

אין כל תכלית בהכרזה מסוג: "אנו רוצים ליידע אתכם כי התחלנו תהליך של ייעוץ משפחתי". ככל שנתקדם במפגשים, ילדיכם ייהנו מהשפעותיו החיוביות של התהליך (וכך גם אתם).

כל זוג הורים מעוניין לעבוד על דברים שונים. מאחר וההדרכה שלי מותאמת לכל זוג/משפחה באופן אישי, הרי שאיני יכולה להתחייב כעת כמה זמן היא תימשך. בגדול, אני מאמינה במינימום של חמישה מפגשים, ובמרבית המקרים אין צורך ביותר מעשרה. בהתאם לחוות הדעת המקצועית שלי או לצורך שלכם, נוכל כמובן לתאם מפגשים נוספים.

בוודאי! ישנם אחים ש"מתקטשים" זה עם זה ללא סוף. הריבים שלהם מערערים את ההרמוניה המשפחתית, ועלולים אף ליצור מתחים ביניכם, ההורים. לא אחת, מקורם של הריבים הוא בהיעדר סמכות הורית, כך שניתן בהחלט לעבוד על זה. חשוב לי להדגיש כי ישנן מריבות "טבעיות" בין אחים, ועליהן אין צורך לעבוד (אפשרו לילדים לריב, ללמוד איך רבים ולבסוףלהתפייס).

ההתעלמות היא תגובה, סוג של משוב מהילדיםאליכם. ילדים לא מתעלמים כך סתם, אלא שהם סיגלו לעצמם את התגובה הזו כלפיכם מאחר ואפשרתם אותה. ויתורים לילדים, "מניעת מלחמות", הבלגות ועודכל אלו מערערים את הסמכות ההורית, מטשטשים את הגבולות ומעניקים לילדים את הזכות שלא להקשיב לכם.

אני מאמינה כי ההצלחה מתחילה בכם, ההורים. שיתוף הפעולה ביניכם הכרחי להצלחה! טבעי שלכל אחד מכם יהיו תפישות חינוך אחרות שלעתים יובילו לחילוקי דעות. עם זאת, חשוב מאד שתהיו שותפים מלאים לדרך ולמטרה. לשאלתכם: חשוב ששניכם תהיו נאמנים לתהליך ותיישמו את המלצותיי. חשוב לי להדגיש כי הייעוץ שאני מעניקה רלוונטי כמובן גם להורים גרושים, אימהות חד הוריות, אבות יחידנים וכל פורמט משפחתי אחר.

מטרת התהליך אינה להפוך אתכם תלותיים בי, אלא להפך: אני שואפת להעניק לכם כלים שתוכלו ליישם לגמרי בעצמכם. עם זאת, אדגיש כי שימור התוצאות מותנה בעבודה יום יומיתשלכם עם עצמכם ומול הילדים. התמדה ועקביותהן המפתח להצלחה, ולא עוד מפגשים.

בהחלט. במידה ומסיבה מסוימת אינכם יכולים להגיע לקליניקה, נוכל לערוך את המפגשים אונליין.

אני מזמינה אתכם לפנות אליי לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות – 050-8774152

יש לכם שאלות? צריכים יעוץ?

התקשרו אליי 050-877-4152

או מלאו פרטים ואצור קשר בהקדם